WHAT IF infograafik – juunikuu kinnisvarahinnad Tallinnas ja lähivaldades

5. juuli 2023

Vaatame turgu!

Tehinguaktiivsus püsis juunis tugev nii Tallinnas kui lähivaldades.

Viimase paari kuu jooksul on Harjumaa kinnisvaraturg jõuliselt hoo üles saanud ning turuaktiivsus stabiliseerunud.

Tehingute arv on tagasi eelmise aasta kõige aktiivsemate kuude tasemel. Püsiv hinnakasv näitab, et inimeste enesekindlus ja ostujõud on taastumas ning 3000 EUR/m2 hinnad on muutumas normaalsuseks nii Tallinnas kui aktiivsemates lähivaldades.

Tehingud ja kinnisvarahinnad Tallinnas

– Tehingute arvu kasv aeglustus, kuid püsib aprilli ja maiga võrreldes keskmisel tasemel. Jaanipühasid ja  paljude turuosaliste puhkuseid arvesse võttes on selline tehingute arv tugev tulemus. See näitab, et turuosaliste enesekindlus ja ostujõud on püsivalt taastunud ja turg toimib stabiilselt. 

– Tehingute struktuuris on viimastel kuudel oluliselt suurenenud mikrokorteritega tehtud tehingute arv. Võrreldes mai rekordiga on mikrokorterite ruutmeetri hinnatase veidi tagasi tõmmanud, kuid graafikult on selgelt näha alates jaanuarist toimunud hinnataseme püsivat kasvu. Püsivalt kõige suurema ruutmeetri hinnaga toimuvad tehingud 4- ja enamatoaliste korteritega, mis näitab tugevat nõudlust kvaliteetsete perekorterite järele.

See näitab väikeinvestorite taastuma hakanud kindlust. Mikrokorterite ostja näeb, et sõltumata kasvanud laenumaksetest on korter investeeringuna pikaajaliselt tasuv ning aina suurenev korterite nõudlus üüriturul mõjub tulevikus positiivselt ka üürihinnale. Kohanetakse uue intressikeskkonna reaalsusega. Kohanemist toetab Euribori järsu kasvu aeglustumine ja püsivalt tugev palgakasv pealinna regioonis.

– Tehingute hinnad on stabiliseerunud

Kallimate laenudega on inimesed harjumas ning igas suuruses korterite nõudlus püsib tugev. See mõjub stabiliseerivalt ka korterite hinnatasemele, mis püsib Tallinnas 3000 EUR/m2 piiril.

kinnisvarahinnad tallinnas
kinnisvarahinnad tallinnas

Tehingud ja kinnisvarahinnad lähivaldades

– Sarnaselt Tallinnaga toimus juunis tehingute arvu kerge aeglustumine, kuid ületas nähtavalt aprilli ja mai tehingute keskmist aktiivsust. Ruutmeetri hindade tugev tõus aga jätkub, liginedes mitmes vallas 3000 m2 piirile.

Lähivaldade hinnaliidriks on tõusnud Rae vald, kus viimased 5 kuud on toimunud ühtlane tehinguhindade kasv. See linna lähipiirkond on saavutanud  juba Tallinnaga võrdväärse 3000 EUR/m2 hinnataseme. Sarnaselt on tugevas kasvutrendis ka Viimsi vald, Keila linn ning Jõelähtme vald. Koos Tallinnaga kasvavad hinnad kõigis hea avaliku taristuga lähivaldades, kuhu soovitakse kolida tänu kvaliteetsele elukeskkonnale ja atraktiivsetele uutele arendusprojektidele. Seal on tugev fookus suure nõudlusega kvaliteetsetel perekorteritel.

– Ka lähivaldade puhul on oluline vaadata tehingute struktuuri – aktiivsemates valdades tehakse pool kuni kolmveerand tehingutest kolme- ja neljatoaliste korteritega.

Lähivalda kolides on ootus kolida suuremasse perekorterisse, mistõttu on tehingute arv Tallinnaga võrreldes palju madalam ühe- kuni kahetoaliste segmendis.

kinnisvarahinnad tallinnas
kinnisvarahinnad tallinnas
kinnisvarahinnad tallinnas

Vaata ka WHAT IF jaanuari, märtsi, aprilli ning mai turuanalüüse!

Andmed: Maa-amet