WHAT IF infograafik – kinnisvarahinnad Tallinnas ja lähivaldades

10. aprill 2023

Vaatame turgu!

Kui jaanuaris langesid nii tehingute arvud kui kinnisvarahinnad Tallinnas, siis nüüd on nii Tallinna kui ka lähivaldade kinnisvaratehingute turul näha kevadisi taastumise märke ja positiivseid trende.

Tehingute arvud ja kinnisvarahinnad Tallinnas

– Tehingute arv jätkas teist kuud kasvu ning saavutas viimase seitsme kuu rekordi. Ka detsembri tugev tehingute maht sai ületatud. 

– Muutusi oli ka tehingute struktuuris. Kasvamas on tehingud mikro- ja ühetoaliste korteritega.
Kuna  laenuintressid on tõusnud ja inimeste laenuvõimekus keskmiselt vähenenud, on madalama lõpphinnaga korterid muutunud atraktiivsemaks. 

– Enim on vähenenud tehingud nelja- ja enamatoalistega.
Suure lõpphinnaga korterite segmendis võidavad enim müüjad, kes suudavad nõudlikule kliendile pakkuda parima planeeringu, sisustuse ja lisaväärtustega elupinda.

– Tehingute hind on stabiliseerumas.
Kallimate laenude keskkonnas püsib nõudlus samas tugev ning ei ole näha suurt survet tehinguhindade allapoole liikumiseks. See näitab turu elujõudu ning annab II kvartali alguses lootust, et uue intressikeskkonnaga kohanedes ja inflatsiooni kasvu raugedes hakkavad ka turuhinnad taas üles liikuma. Palgakasv on endiselt tugev ja inimeste reaalne ostujõud hakkab tasapisi taastuma.

kinnisvarahinnad tallinnas

kinnisvaratehingute arv tallinnas

 

Tehingute arvud ja kinnisvarahinnad lähivaldades

– Erinevalt Tallinnast ei toimunud lähivaldades aasta lõpus tehinguaktiivsuse tõusu ning langus jätkus kuni märtsini. Kuid nüüd on tõus.
Selle põhjuseks on Tallinnast keskmiselt suuremad, valdavalt 4- ja enamatoalised elupinnad, sh. paaris- ja ridamajad. 

– Jaanuaris tõusis kõige kõrgema m2 hinnaga piirkonnaks Harku, kus eelnevatel kuudel korraks ületas ruutmeetri hind ka 3000 euro piiri. Harku jätkab kõige kallima lähivalla tiitli kaitsjana.
Harku eelis on tugevalt arenev infrastruktuur ja keskusalade tihendamine. Samuti Haabersti aktiivse arenduspiirkonna lähedus. Harku on  selle piirkonna huviliste jaoks hea alternatiiv madalama hinna, väiksema elanike tiheduse ja loodusläheduse tõttu.

tallinna lähivaldade kinnisvarahinnad

tallinna lähivaldade kinnisvaratehingud tallinna lähivaldade korteritehingute toalisus

Andmed: Maa-amet