WHAT IF infograafik – mai korteritehingud ja kinnisvarahinnad Tallinnas ja lähivaldades

4. juuni 2024

Tehingute arv on peale aprilli järsku tõusu veidi langenud, kuid püsis mais endiselt üle I kvartali keskmise. 2024 II kvartal on võrreldes I kvartaliga selgelt aktiivsem. Tehinguhinnad liiguvad suures pildis endiselt külgsuunas, püsides keskmiselt 3000 eur/m2 piirimail.

Suuremate ja keskmisest kõrgema hinnaga perekorterite järele on nõudlus samuti jätkuvalt suur. Täiendav positiivne märk on alates jaanuarist toimunud hinnakasv 30-41 m2 suuruste korterite segmendis, mis näitab väiksemate, 1-2 liikmeliste leibkondade nõudluse taastumist.

Lähivaldades on viimased 6 kuud väga stabiilne tehingute arv teinud järsu hüppe ülespoole. Eriliselt paistab silma tehingute arvu kasv Rae vallas, kus ka hinnatase on stabiilselt tõustes jõudnud juba 3200 EUR/m2 piirimaile, samal ajal kui teistes lähivaldades püsib ruutmeetri maksumus sarnaselt Tallinnaga veidi alla 3000 EUR/m2. Tugev hinnakasv ja tehingute arvu tõus Rae vallas näitavad, et Tallinnaga piirnev ja logistiliselt suurepärane piirkond on perede seas väga hinnatud elukeskkond. Ligi 75% tehingutest Rae vallas tehakse 3- 4- ja enamatoaliste perekorterite või ridamajadega.

Väiksemate mikrokorterite hinnad Tallinnas on endiselt stabiilselt madalal. Püsib surve investorikorterite müügihinda alandada. Paljud viimastel aastatel üürikorteri ostuks suure laenu võtnud inimesed on täna igakuise rahavooga miinuses, kuna ka üürihinnad on jätkuva pakkumiste kasvu tõttu surve all. Seetõttu on võimalik lähiajal pigem, et mikrokorterite turul tekib häid ostukohti tugevamalt kapitaliseeritud pikaajalisele investorile, kes müügisurve all olevat vara madalamalt tasemelt saavad soetada.

Korteritehingud ja kinnisvarahinnad Tallinnas

korteritehingud ja kinnisvarahinnad Tallinnas
korteritehingud ja kinnisvarahinnad Tallinnas

Korteritehingud ja kinnisvarahinnad Tallinna lähivaldades

korteritehingud ja kinnisvarahinnad lähivaldades
korteritehingud ja kinnisvarahinnad lähivaldades
korteritehingud ja kinnisvarahinnad lähivaldades

Vaata ka WHAT IF varasemaid turuanalüüse!

Andmed: Maa-amet