Viru Keskuse ümberehitus

Visuaal _
Viru Keskus

Keskus 2.0 tallinna südames

Lähtudes Wingardh’s arhitektide arhitektuurivõistluse võidutööst juhtis What If koostöös kohaliku 3+1 arhitektide meeskonnaga kogu ehitusprojekti koostamisse kaasatud meeskonda eskiisist tööprojektini.

Skoop

Ca 75 000 m2 brutopinda. Olemasoleva Viru Keskuse hoone rekonstrueerimine kaasaegseks äri-, kaubandus- ja meelelahutuskeskuseks.

Karakter

Kõikide olulisemate üldalade rekonstrueerimine, uute funktsioonide lisamine ja logistiliste läbimurrete kavandamine annab keskusele täiesti uue ilme ja toimimise loogika. Kuna keskus toimib hetkel päevas ligi 50 000 külastajaga terminalina, siis otsisime võimalusi, kuidas luua maksimaalselt uudne ja inspireeriv kasutajakogemus kõigile erinevatele sihtgruppidele. Toitlustuse, wellness’i ja uute kaubanduskontseptsioonide lisamine muudab keskuse tuleviku muutustele vastupidavamaks ja paindlikumaks.

Väljakutsed

Olemasoleva hoonekompleksi kohta usaldusväärsete projektide jm jooniste kogumine, sorteerimine ja täiendavate lisauuringute teostamise korraldamine. Ehituse kavandamine ja uuringute teostamine arvestades, et üürnikud peavad saama maksimaalselt häirimatult hoones tegutseda. Algse visiooni pidev kohandamine ja optimeerimine olemasoleva hoone üllatustest tulenevate muudatustega.

Tiim

Wingardh Arkitektkontor
3+1 arhitektid
WHAT IF
Novarc Group
Aksiaal
Rovalis
Kajaja Acoustics
PNL & IC Project Management
Studio Mezza
Eksperiis ja Projekt
Vaimar Engineering
Joonprojekt

Seotud teenused

Peaprojekteerimine

Ehituseelarve

Ehitusuuringud ja hoone auditid

3D visualiseeringud

Ehitus- ja kasutusload

Ehitusprojekti tehnilised kirjeldused ja hanked

Ehitusõiguse analüüs