Ülemiste City Tervisemaja II

Visuaal _
Apex Arhitektuuribüroo

Avara siseaatriumiga kaasaegne tervisemaja koos ümbritseva avaliku pargialaga

What If koostöös Apex Arhitektuuribürooga juhtis kogu Ülemiste City Tervisemaja II ehitusprojekti koostamisse kaasatud meeskonda eskiisist tööprojektini.

Skoop

7-korruseline hoone ca 10 000 m2 suletud brutopinnaga ja ligi 2 ha suurune avalik park.

Karakter

Uue tervisemaja disain on unikaalne kumera vormiga energiatõhus lahendus, keskendudes sellele, et pakkuda patsientidele ja personalile mugavat ja külalislahket ruumilist keskkonda. Samuti on see üks esimesi kaugjahutusega hooneid Tallinnas, mis aitab vähendada oluliselt hoone CO2 heitekoguseid ja vabastab hoone välisilme mürarikastest jahutusseadmetest. Hoone on projekteeritud koos uue pargiga, mis loob Ülemiste City’sse uue linnaoaasi täis loodust ja rohelust vaba aja veetmiseks ja lõõgastumiseks.

Väljakutsed

Hoone koos ulatusliku välialaga on projekteeritud vanale tehasealale tihedalt uute ja lammutamisele minevate hoonete vahele. See seadis mitmeid väljakutseid projekti algfaasis erinevate väliala lahenduste ja trassivalikute kooskõlastamisel. Samuti seadsid hoonesse kavandatud mitmete erinevate meditsiiniasutuste tehnilised nõuded ja eripärase kasutusega ruumid väljakutsed kõige optimaalsemate ja energiatõhusamate tehnosüsteemide lahenduste leidmiseks.