Manufaktuuri kvartal

Foto _
Kadarik Tüür Arhitektid

Eesti üks suuremaid maju

Koostöös Kadarik Tüür arhitektidega kavandatud eskiislahendus Balti Manufaktuuri kvartalile ja ajaloolisele kudumis- ja ketrusvabriku hoonele.

Skoop

Ca 200 000 m2 brutopinda, sh ajaloolise Balti Manufaktuuri kudumis- ja ketrusvabriku peahoone rekonstrueerimine äri- ja eluhooneks. Tallinna kõrgeim – 160m kõrgune hoone ning ligi 6 hektari suurune läbi töötatud maastikuarhitektuuri lahendus.

Karakter

Balti Manufaktuuri ajalooline tööstuskvartal on ruumiline tervik, mille essentsi annab parimal moel tänaseni säilinud hiiglaslik kudumis- ja ketrusvabriku hoone, mille üks korrus on 1 hetkari suurunue. Inglise arhitektide poolt loodud punastest tellistest fassaadiga tööstuspärandi taaselustamine uute funktsioonidega toob siia tagasi elu ja inimeste hulgad. Ligi 5 m kõrguste lagedega suurte aknapindadega loftid, mida täiendab valgusküllane aatrium hoone keskel.

Väljakutsed

30m sügavasse hoonemahtu uue funktsionaalsuse kavandamine, nii et tagada maksimaalne ruumiline kvaliteet. Suure hoone korduva fassaadi taguse maailma funktsionaalse mitmekesisuse tagamine, et fassaadirütmide taga pulbitseks 24/7 aktiivne äri- ja elutegevus. Tööstusmaastiku eripära ja ajaloolise muinsuskaitselise hoone vaateid arvestava tervikliku ja eri funktsioone pakkuva maastikuarhitektuuri lahenduse loomine.

Tiim

Kadarik Tüür arhitektid
Maarja Tüür maastikuarhitektuur
WHAT IF

Seotud teenused

Ehitusõiguse analüüs

Kinnisvaraturu analüüsid ja ärimudelid

Kinnisvaraturu trendid ja ruumikontseptsioonid