WHAT IF infograafik – jaanuari korteritehingud ja kinnisvarahinnad Tallinnas

9. veebruar 2024

2023 lõpus toimus Tallinnas aktiivne uusarenduste üleandmine ning tehingute arvu ja keskmise tehinguhinna tõus üle 5%. Jaanuaris langesid mõlemad numbrid. Tehingute ebaühtlane jaotumine detsembri-jaanuari vahel detsembri kasuks on tuttav trend ka varasematest aastatest.

Korteritehingud ja kinnisvarahinnad Tallinnas

kinnisvarahinnad Tallinnas
korteritehingute arv Tallinnas

Võrreldes 2023 aasta algusega on 2024 jaanuar alanud isegi aktiivsemalt. Ühtlasemat ja stabiilsemat olukorda näeme Tallinna lähivaldades, kus novembri-detsembri-jaanuari numbrite pealt on näha tehingute arvu ja tehinguhindade stabiliseerumist alates oktoobrist.

Jaanuar 2023 vs 2024

Tallinn

kinnisvarahinnad Tallinnas
korteritehingute arv Tallinnas

Tehingute koguarv jääb endiselt alla mitme aasta tagustele keskmistele ning saame jätkuvalt rõhutada, kui oluline on positsioneerida end turul läbimõeldud ja täpselt hinnastatud toodetega. Ostjad kaaluvad otsuseid pikemalt ning analüüsivadlisaväärtusi, ümbritseva elukeskkonna kvaliteeti ja energiatõhususe näitajaid põhjalikumalt – edu tagab õige product-market fit piirkonnas. Eksimused toote või hinna kujundamisel võivad kaasa tuua oluliselt pikemad müügiperioodid või surve hinnas alla tulla.

Korteritehingud ja kinnisvarahinnad

Tallinna lähivaldades

kinnisvarahinnad Tallinna lähivaldades
korteritehingute arv Tallinna lähivaldades
korteritehingute arv Tallinna lähivaldades

Vaata ka WHAT IF varasemaid turuanalüüse!

Andmed: Maa-amet