Volta Galerii Loftid

Foto _
Endover, Karl Kasepõld

Townhouse tüüpi linnavillad ja unikaalsed äripinnad ajaloolises Volta masinatehases

What If koostöös Apex Arhitektuuribürooga juhtis kogu Volta Galerii Loftide ehitusprojekti koostamisse kaasatud meeskonda eskiisist tööprojektini.

Skoop

Ca 8700 m2 suletud brutopinnaga äri- ja eluhoone

Karakter

1912. aastast pärinevasse ajalooline Volta masinatehase hoonesse rajatakse kõrgete lagede ja 5-meetriste kaarakendega townhouse tüüpi kolmekorruselised linnavillad ja unikaalse industriaalse interjööriga äripinnad – Volta Galerii Loftid. Linnavilladele on kavandatud privaatsed terrassid ja haljastatud sisehoovid ajalooliste paekivimüüride vahel, tuues maakodu miljöö ja meelerahu otse linna südamesse. Industriaalsete kaarakende ja kõrgete lagedega äripinnad pakkuvad unikaalse võimaluse kõikidele äridele, kes soovivad luua endale jõulise karakteriga ja meeldejääva ruumikogemusega äripinna kiirelt arenevasse piirkonda.

Väljakutsed

Ajaloolise masinatehase hoone rekonstrueerimine tähendas, et hoone eluea jooksul oli selle konstruktsioonides ja avades toimunud palju muudatusi. Kõik paekivimüürid tuli hoolikalt restaureerida ning taastada ajalooliste suurte kaarakende täpne kuju ja rütm. Lisaks peitis tehasehoone alune pinnas endas suurel hulgal reostust, mida tuli oodatust suuremas mahus likvideerida, et hoone nõuetele vastavaks muuta. Ajalooliste müüride vahele Eesti kontekstis uudsete planeeringutega kolmekorruseliste loftide kavandamine seadis põnevaid väljakutseid siseruumide planeeringute ja tehnosüsteemide osas kõige optimaalsemate lahenduste leidmisel. Koos hoonega rajati ka täiesti uus linnatänav, mis kulgeb paralleelselt hoone ligi 300 m pikkuse fassaadiga. Tänu avaratele klaaspindadele tekib Volta kvartali südamesse atraktiivne äride ja inimestega täidetud kaasaegne linnaruum.

Tiim

Apex Arhitektuuribüroo
WHAT IF
Rovalis
Kajaja Acoustics
Constructo
VP Projekt
Arpen Elekter
PNL & IC Project Management
KLM Projekt

Seotud teenused

Peaprojekteerimine

Ehitusuuringud ja hoone auditid

Ehitus- ja kasutusload

Ehitusprojekti tehnilised kirjeldused ja hanked

Ehitusõiguse analüüs