Bekkeri sadamaala

Visuaal _
Kadarik Tüür Arhitektid

Mitmekesine 15-minuti linnaosa

Koostöös Kadarik Tüür arhitektidega avanes What If tiimil võimalus kaasa lüüa Bekkeri sadamaala taaselustamise visiooni koostamisel. Praegune avalikkusele suletud ala muutub tulevikus multifunktsionaalseks 24/7 toimivaks linnaosaks.

Skoop

Arendatava ala suurus kokku on 26,1 hektarit ning ligi 300 000+ m2 brutopinda, mis jaguneb elupindade, avalike hoonete, teenuste, äri- ja kaubanduspindade vahel.

Karakter

Muinsuskaitselised tehashooned ja slipp leiavad uue elu hübriidsete äri- ja kaubandushoonetena – tekib katkematu sild Põhjala tehase ala ja mereranna vahel. 1,5 km pikkune kaipealne promenaad ja õhtukalda päikeseloojangud saavad i’le täpi kaldale rajatava lainemotiivist inspireeritud ooperiteatri näol.

Väljakutsed

Projekti käigus uurisime, kuidas päriselt projekteerida 15-minuti linna, kui sellise mastaabiga lõuend kätte satub. Väljakutse oli leida õiged kvartalite tihedused, tüpoloogiad ning hoonete kõrgused. Lisaks uutele hoonetele kavandati ajaloolised tehasehooned uue ruumiprogrammiga sihtpunktideks, mis tõmbaksid ligi inimesi üle linna.

Seotud teenused

Ehitusõiguse analüüs

Kinnisvaraturu analüüsid ja ärimudelid

Kinnisvaraturu trendid ja ruumikontseptsioonid