WHAT IF infograafik – aprilli korteritehingud ja kinnisvarahinnad Tallinnas ja lähivaldades

3. mai 2024

Tehingute arv on hakanud madalalt platoolt vaikselt ülespoole liikuma. Kas trend püsib, näitavad lähikuud. 2024 II kvartal on igatahes võrreldes I kvartaliga alanud aktiivsemalt. Tehingute arvu kasv 15% võrreldes märtsiga on oluline positiivne nihe. Hinnad liiguvad sealjuures endiselt külgsuunas, püsides veidi alla 3000 EUR/m2.

Suuremate ja keskmisest kõrgema hinnaga perekorterite järele on nõudlus jätkuvalt suur. Suurim kasv on aga hiljuti toimunud 41-55 m2 suuruste korterite segmendis, mis näitab, et ka esimest kodu ostvate noorte perede nõudlus turul on taastumas. See võib anda märku turu suurima ostjasegmendi kindluse kasvust ning toita kinnisvaraturu aktiivsust ka pikemalt.

Lähivaldades samaväärset kasvu ei ole, tehingute arv on viimased 6 kuud püsinud väga stabiilsena. Silma paistab vaid Saku, kus hinnatase on teinud järsu hüppe üle 3200 EUR/m2 piiri, samal ajal kui teistes lähivaldades püsib ruutmeetri maksumus sarnaselt Tallinnaga veidi alla 3000 EUR/m2.

Väiksemate korterite hinnad on endiselt liikumas alla. Survet müügihinda alandada võib märgata eriti investorite fookuses olevate mikrokorterite puhul.

Kasumi teenimise eesmärgil kinnisvara ostmise huvi pole taastunud. Paljud viimastel aastatel üürikorteri ostuks suure laenu võtnud inimesed on täna igakuise rahavooga miinuses, kuna ka üürihinnad on suure pakkumiste arvu tõttu surve all.

Korteritehingud ja kinnisvarahinnad Tallinnas

kinnisvarahinnad
kinnisvarahinnad

Korteritehingud ja kinnisvarahinnad

Tallinna lähivaldades

kinnisvarahinnad
kinnisvarahinnad
kinnisvarahinnad

Vaata ka WHAT IF varasemaid turuanalüüse!

Andmed: Maa-amet