
Tallinna kinnisvaraturg: kevadine pööre
2025. aasta märtsiks on Tallinna kinnisvaraturg selgelt suunda muutnud. Tehingute arv püsib juba mitmendat kuud kõrgel tasemel ja mediaanhinnad on taas tõusuteel – eriti väiksemate korterite puhul Mustamäel ja Lasnamäel, kus soodsamate elamispindade hinnatõus viitab keskmise tarbija kindlustunde taastumisele.
Majanduskeskkond soosib aktiivsust
Euribori alanemine, inflatsiooni aeglustumine ja juulis jõustuv käibemaksutõus loovad turul selge surve. Paljud ostjad toovad tehinguid ettepoole ning märtsi andmed kinnitavad, et turul tegutseb taas ennekõike koduotsija, mitte investor.
Perekorterid on fookuses, väikekorterid veel varjus
Nõudlus on suurim 55–70 m² korterite järele, kuid kiireimat 9% hinnatõusu ühe kuuga on näidanud hoopis 30–40 m² suurused elamispinnad. Samas jäävad alla 30 m² ühikud endiselt passiivseks – investorklient ei ole veel täielikult naasnud.
Linnaosade trendid erinevad üha enam
Kristiine ja Pirita hinnad on kaks kuud järjest tõusnud, toetatud stabiilsest perenõudlusest. Mustamäe ja Lasnamäe stabiilne 2-3% hinnatõus viitab samuti kindlustunde kasvule. Vastupidiselt on kesklinnas hinnad lühiajaliselt langenud, ent see tuleneb pigem kallite arenduste madalamast müügist, mitte nõrkuse märgist.
Mis saab edasi?
Tallinna kinnisvaraturg on sisenenud uude taastumistsüklisse, mille mootoriks on koduostja. Kevad toob tõenäoliselt veel aktiivsema müügi. Võidavad need, kes pakuvad läbimõeldud planeeringut, energiatõhusust ja kvaliteetset asukohta – mitte luksusena, vaid standardina.
Harjumaa korteriturg: stabiilne kasv ja mõõdukalt aktiivne turg
Harjumaa korteriturg püsib märtsis 2025 mõõdukalt aktiivsena. Tehingute arv on püsinud alates aasta algusest üsna stabiilsena, olles veidi kõrgem kui detsembris, kuid jäädes alla sügishooaja tippudele. Märtsi jooksul tehti maakonnas ligikaudu 190 korteritehingut, millest suurima osakaalu andsid Rae, Viimsi ja Saue vallad.
Viimsi ja Rae juhivad hinnatabelit
Mediaanhindade põhjal on Harjumaa kalleimad piirkonnad jätkuvalt Viimsi vald (üle 3000 €/m²) ja Rae vald. Märtsis kerkisid nende hinnad taas märgatavalt, ulatudes mõlemal juhul üle 2900 €/m². Sarnast hinnataset hoiab ka Harku vald. Järsu hüppe esiotsa tegi märtsis ka Jõelähtme vald, kuid arvestades valla üldiselt madalamat keskmist hinnataset võib seda lugeda pigem ajutiseks anomaaliaks, tingituna vähesest (13tk) tehingute arvust.
Maardu endiselt madalaim, kuid stabiilne kasv
Endiselt on madalaim hinnatase Tallinna lähipiirkondades Maardu linnas, kuid sarnaselt Lasnamäele ja Mustamäele on ka siin näha viimase kahe kuu jooksul stabiilset hinnakasvu, mis annab indikatsiooni, et ka paneelelamute hinnasegmendis on aktiivsus ja nõudlus taastunud, indikeerides ostjate üldist ostujõu taastumist.