Kaasa meid oma projekti!
Teadmiste ja kogemustega planeerimisest, projekteerimisest, ehituseelarvetest, tehnosüsteemidest ja ruumiandmete analüüsist pakume teenuseid vastavalt omavalitsuse vajadusele.
Tulemuslikud riigihanked
Pakume tuge nii hanke väljakuulutamisel kui ka pärast pakkumiste laekumist:
- aitame projekti eesmärgistamise, ettevalmistamise ja projekteerimise korraldusega
- nõudlike projekteerimis- ja ehituslepingutega
- meetmete rakendamise jälgimise, tööde vastuvõtmisega jm
Innovaatiliste ja jätkusuutlike riigihangete juurutamine
Aitame hankida innovaatilisi ja jätkusuutlikke lahendusi ning muuta saadud õppetunnid:
- targa tellija tööriistadeks
- parimateks praktikateks
- tegevusmudeliteks
Teenused
Valmistame ette riigihanke alusdokumendid ja aitame läbi viia riigihanke menetluse.
Läbimõeldud hankedokumendid aitavad ellu viia omavalitsuse strateegilisi eesmärke, vältida projekti pidurdavaid tõlgendusvaidlusi, pretensioone ja seisakuid ja jääda eelarve piiresse.
Kui näiteks mingit rida ei olnud hinnapäringus, siis ei lisatud seda ka pakkumisse. Kui puudusi märgatakse alles ehitusjärgus, tuleb tellimisega kiirustada ja tagantjärele on eraldi tarned oluliselt kallimad.
Selgitame välja, kas visioon on teostatav ning turg suudab pakkuda, mida soovitakse.
Parima kvaliteedi ja hinnaga lahenduse saamiseks on heaks praktikaks ka projekteerimis- või ehitustööde eelne dialoog potentsiaalsete tarnijatega. Sellised hanke-eelsed meetmed annavad teavet projekti teostatavuse, innovaatiliste lahenduste ning turuosaliste võimekuse ja oskusteabe kohta.
Samuti on sisendinfo vajalik alternatiivide kaardistamisel, ehitusprojekti spetsifikatsioonide koostamisel ja hangete hindamisel.
Hanke-eelsed tegevused võivad hõlmata erinevaid teemasid, näiteks:
- kas see, mida soovitakse, on teostatav või on seda kunagi ellu viidud
- kas turuosalised suudavad pakkuda seda, mida soovitakse
- kas nõuete jaoks on turul piisavalt tarnijaid pakkumiste tegemiseks
- kas turg suudab soovitud tulemuse piisavalt kiiresti või vajalikus mahus toota
* Pakkumisele eelnevad tegevused ei tohi tekitada tarnijatele eeliseid ega puudusi; oluline on hankes osalejatele kommunikeerida, et kõiki osalejaid koheldakse võrdselt.
Aitame koostada projekteerimis- ja ehitustööde lähteülesandeid ja ruumiprogramme hankedokumentide juurde.
Kogume vajalikud lähteandmed, mõistes soovitud lahenduste kulumõju ja osates näha ja küsida võimalikke alternatiive. Eesmärgiks võib olla näiteks väiksem jalajälg või ruumikasutuse paindlikkus.
Aitame kaaluda alternatiivseid lahendusi, et saavutada maksimaalne funktsionaalsus võimalikult kuluefektiivselt. Kasutame tööriistu, mis aitavad luua erinevate stsenaariumide analüüse kiirelt.
Analüüsime projekteerimis- ja ehitusmaksumust ja uuendame seda igas projekteerimise staadiumis.
Koostame lähteülesande alusel investeeringu prognoosid enne projekteerimisega alustamist. Et saada projekt valmis seatud eelarvega ja õigeks ajaks, tagame, et eelarve koos uuendatud andmetega liiguks projektiga intensiivselt selle erinevates etappides kaasa.
Hoolitseme, et innovaatilised võimalused ei jääks harjumuspäraste võtete tõttu tahaplaanile.
Pidevalt tuleb turule uusi innovaatilisi ehitusmaterjale, tehnikaid ja meetodeid ning nende abil saab oluliselt parandada energia- ja keskkonnatõhusust. Hoolitseme, et need uued võimalused ei jääks harjumuspäraste võtete tõttu tahaplaanile.
Aitame mõtestada rohetingimusi ja sõnastada hankenõuded nii, et neis oleks märgitud soovitav kvaliteet (N: energiatõhusus, sotsiaalne sidusus jne), mitte konkreetne tehnoloogia või tehniline lahendus.
Aitame juurutada allianssi hankemudelit, mis koondab rohkem osapooli, kes teevad projekti elluviimiseks koostööd, jagades läbipaistvalt nii riske kui hüvesid.
Iga ehitusprojekt on piiratud eelarvega. Aitame omavalitsuse eelarvevõimalusi võrrelda töövõtja pakutud projektlahendustega ja seeläbi projekti eelarve piirides hoida.
Täpsed arvutused aitavad kokku hoida kulusid ja ehitamise aega.
Mahutabelid on aluseks ehitushanke pakkumismenetlusele, ehituslepingu sõlmimisele, ehituse korrektsele teostamisele ja arvete esitamise etapile. Kui alahinnata näiteks vajalike materjalide kogust, tuleb ehitajal ehitusmaterjalid hankida kiirmeetodil ehitusperioodil. Kui ehitusmaterjalide mahud ei ole alguses täpsed, võib Tellija kiirtarne või hoone valmimise ajasurve tõttu maksta kallimat hinda. Samuti võib ajakavas tekkida pikki viivitusi ja tööseisakuid. Seda kõike saab professionaalsete mahutabelitega vältida.
Loome ehitusprojektile lisaväärtust sellega, et hindame seda mitmekülgselt projekti tasuvuse, tehniliste teostusvõimaluste kui ka lõpptarbijate kasutusmugavuse ja keskkonnamõjude vaatenurgast.
Ka siin on eelarvestaja sisend äärmiselt oluline. Näiteks kui tekib idee, et hoone sissepääsuala võiks suurendada ja täielikult klaasida, saame modelleerida läbi erinevad variandid ja võrrelda nende kulu. Nii näeb kiirelt ära, kas idee on ellu viidav mõistlike ressurssidega. Ja samuti saab kiirelt leida kohad, kus arhitekti idee teostamine oleks ebamõistlikult kallis ning leida kulutõhus alternatiiv.
Aitame luua tervikliku ülevaate olemasolevast hoonestruktuurist ja kasutusel olevatest tehnoloogiatest.
Kaasame energiatõhususe ja tehnosüsteemidekonsultandid, et hinnata hoonete energiatõhusust ja tehniliste seadmete seisukorda.
Aitame välja selgitada hoonefondi tulevase remondivajaduse ning hinnata hoonefondi pikaajalist potentsiaali ning leida optimaalseima lahenduse väärtuse säilitamiseks või suurendamiseks.
Aitame koostada hoonefondi andmestiku korrastamise, et oleks selge nii pindalade täpne jaotus, dokumentatsiooni olemasolu ja mugav ülesehitus, mille peale saab edasi luua kvaliteetseid projektlahendusi.
Meie võtmeisikud
Külli Tulvik
Külli toob igasse projekti elukaarepõhise mõtteviisi, läbirääkimisoskused ja laialdased projektijuhtimise kogemused nii avaliku sektori tellijana kui teenuse pakkujana. Küllil on nii kinnisvaraportfelli juhtimise kui nõudlike hangete,keerukate mitmete eri huvidega osapooltega projektide elluviimise kogemus.
Juhan Kangilaski
Juhan toob igasse projekti kasutajakeskse ja andmetele toetuva analüütilise lähenemise. Juhani tugevus on tagada, et kavandatav lahendus (sh ruumiprogramm, tehnosüsteemid ja energiamärgised) tugineks võimalikult täpsetel alusandmetel (mõõdistused, eeluuringud ja ehituslikud ekspertiisid) ja kavandatav ruumiline lahendus vastaks kõikidele kasutaja vajadustele.
Roland Saks
Roland toob igasse projekti ehitustehnilise pädevuse ning kvaliteedi- ja riskijuhtimise, sh oskuse hinnata ka uuenduslike ehituslahendustega kaasnevaid tehnilisi riske. Tal on pikk kogemus ehituse eelarvestamise, objektijuhtimise ja kvaliteedijuhtimise valdkonnas, sh ehituse peatöövõtja poolne töökogemus, mis aitab näha väljakutseid ka läbi ehitaja vaatevinkli.
Siim Pilv
Siimul on kogemus eri tüüpi kasutusega suure kinnisvaraportfelli hoonete haldusega ning kinnisvara kogu elutsükliga. Ta tunneb erinevate kinnistute vajadusi avalikest hoonetest kuni ärihoonete ja tehniliste hoonete ja rajatisteni. Siimu tugevused on strateegilise portfelli tasemel hooldus, investeeringute planeerimine ja meetmete prioriseerimine. Ta aitab tagada, et pikaajaline plaan püsiks ajakohasena, kinnistute väärtus säiliks ja remondivõlga ei tekiks.